Samuel Šiler

Jaký je rozdíl mezi motorem Mercedesu CLS 350(benzin) a 350 CGI(taky benzín)?

Jde mi o to, že 350 bez označení CGI má o 10 kw méně, přitom je to stejný benzínový motor.

Odpovědi
Kepler

Nevím podle čeho soudíš, že jde o stejný benzínový motor. Pokud bys zařadil i elektronickou řídicí jednotku, pak se každá dá změnit a jinak naprogramovat. Je spousta motorů se shodnými fyzickými parametry a každý je nastaven jinak s ohledem na maximální výkon, spotřebu, točivý moment apod.

tforro

Může být jiné sání, ostré vačky,jiné svody a upravený software v řj.
Pokud utomobilka zjistí nějaké problémy s motorem, tak další verzi motoru, byť na pohled stejného montují do aut s nižším výkonem, aby těm problémům předešli.