sandy45

Jaký je rozdíl mezi „minimální trvanlivost“ a „spotřebujte do“ u potravinářských výrobků?

Nejlepší odpověď
casey

Rozdil je v tom, ze potraviny, kterym prosla lhuta spotrebujte do se jiz dale nesmi prodavat, ale potraviny prosle na minimalni trvanlivost mohou být prodávány i po uplynutí doby minimální trvanlivosti, ale musí být nabízeny odděleně a tato skutečnost musí být zřetelně uvedena. Za kvalitu pak ručí prodejce.
Vice info napr. zde:
http://www.szpi­.gov.cz/docDe­tail.aspx?docid=1001188&­docType=ART&nid=11342