mike beneš

Jaký je rozdíl mezi aplikacemi od Microsoftu a Googlu?

Tím mám na mysli jaký je rozdíl mezi Microsoft Word, Excel, Powerpoint a googlovskou verzí Dokumenty, Tabulky a Prezentace. Zcela se shodují, nebo se liší? A v čem?

Nejlepší odpověď
dubraro

Za aplikace Microsoftu se platí přímo, za Google vnucováním reklamy.
Liší se principiálně. MS Office je nainstalován a spouštěn na konkrétním počítači. Také data jsou obvykle uložena na PC nebo v lokální síti. Google běží někde v cloudu a tam jsou také data, uživatel si jen z libovolného zařízení spustí rozhraní.
Aplikace Googlu, určené k užívání prostřednictvím internetového prohlížeče, jsou mnohem jednodušší a chudší na funkce (což nemusí být na závadu).