sardinka

Jaký je rozdíl mezi metonymií a synekdochou?

Myslím, že není co dodat… Předem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
chudst

Synekdocha blízce souvisí s metonymií, takže se někdy pokládá za její zvláštní případ.

Při přesnějším rozlišování je synekdocha použití názvu části pro celek (nebo opačně), použití jednotného čísla místo množného, apod.

Metonymie předpokládá myšlenkové nebo věcné spojení mezi oběma názvy; je to prenesene pojmenovani na zaklade vecne souvislosti.

(Mrknete se na priklady na wikipedii, tam to snad pochopite.)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sy­nekdocha