sardinka

Jaký je rozdíl mezi metonymií a personifikací?

Vím, že personifikace je, když dělá některá neživá věc něco, co mohou dělat jen živé bytosti, ale příklady metonimie mě dost zarazili…

Odpovědi
chudst

metonymie – prenesene pojmenovani na zaklade vecne souvislosti. Dobre se to ukazuje na charakterech: „Je to jidas (= zradce).“ nebo „To byla ale hezka svejkovina.“

personifikace – zzivotneni (= to, co jste napsal/a; „Vrba promluvila.“)