Jaký je rozdíl mezi mentolem a pepermintem?

Nejlepší odpověď
ratava

Mentol je součást éterického oleje z máty peprné (slovník cizích slov) a Peppermint ( Mentha × piperita , také známý jako M. balsamea Willd ) je hybrid máty , kříženec mezi watermint a Spearmint (wiki)…

Další odpovědi
mosoj

Mentol je konkrétní checká sloučenina kterou obsahují silice máty peprné.

Menthol čili 2-isopropyl-5-methylcyklohexan-1-ol je bílá či průhledná a za pokojové teploty krystalická látka charakteristické vůně. Je součástí silice máty peprné a z chemického hlediska se řadí, podobně jako například kafr, pinen, citral, myrcen nebo geraniol mezi monoterpeny – jeho základem jsou 2 izoprenové jednotky. Jako většina terpenů má lipofilní charakter. Menthol má mírné lokálně anestetické účinky a snižuje podráždění jícnu. Je taktéž slabým agonistou κ-opioidového receptoru. Chladivý pocit při konzumaci, vdechnutí, či nanesení na pokožku způsobuje jeho schopnost chemicky spouštět teplotní receptory TRPM8.

Peprmint je součást obchodních názvů výrobků které tento mentol a silice máty peprné obsahují.
Nejedná se o konkrétní látku.

mojitek

Máta peprná je druh rostliny. Mentol je jednou ze složek této rostliny,a je ho v kvalitní mátě cca 60%.

hanulka11

podle mne je to stejný

Ar

Třeby se pletu jako předešlí, ale mě to taky připadá že je to stejný rozdíl jako mezi Oreganem a Dobrormyslem :)

mosoj

  • chemická-