s1066

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MARMELÁDOU A JAMEM

Nejlepší odpověď
hanulka11

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dzem-a-marmelada

Další odpovědi
ReHu

Nedávno, snad minulý týden, o tom byl pořad Pod pokličkou na ČT1. Tak si to vyhledej a omrkni.
To, co platilo před pár lety, neplatí již dnes.

briketka10

http://www.roz­dily.cz/Rozd%C3%A­Dl_mezi_d%C5%BE­emem_a_marmel%C3%A1dou

Marmeláda neobsahuje kousky ovoce a jam ano..

Pudlík

V džemu jsou kousky ovoce a je řidší, ale v marmeládě žádné kousky ovoce nejsou.

jaza

Babička dělala marmelády i džemy. Marmeláda: v odšťavňovači se vylisuje ovoce a z té šťávy se vaří marmeláda s přidáním želirovacího cukru nebo jiných přípravků. Džem: ovoce se rozvaří, pokud jsou tam větší kusy, tak mírně rozmixuje, přidá se želírovací cukr nebo jiné přípravky na zavařování džemů a marmelád. Já osobně dělám pouze džemy a pokud potřebuji jemný /jako marmeládu/, tak ho prostě více rozmixuji. Jednak nemám odpad z odšťavňovače a pak všechno ovoce zůstane v džemu.

bubukaa

mě připadá že džem je takový tušší víc jako želatina a marmeláda je taková jakože řídší

tatanka

Pro Bubukaa, to snad ne!