Werwolfo

Jaký je rozdíl mezi mafiánem a gangsterem?

Nejlepší odpověď
led

1 – Gangster môže byť sólista, môže konať sám, môže konať v skupine
2 – Mafián je člen gangsterskej skupiny – mafie, ktorú tvoria mafianske (gangsterské) rodiny (nie je podmienka pokrvná príbuznosť). Mafián je člen niektorej z týchto rodín.

Další odpovědi
ponovotny

I když je význam velice podobný, rozdíl je v tom, že mafián by měl být člen mafie tedy tajné organizace, která vznikla na Sicílii v polovině devatenáctého století a posléze se dostala do Ameriky. Gangster je člen gangu, což je americké označení pro skupiny organizovaných zločinců.. Z přítomnosti Italských zločinců v Americe tedy vyplynulo, že je mafie jakousi podskupinou nebo druhem gangu.