postcd

Jaký je rozdíl mezi lihem a vodkou pro účely vyluhování látek z rostlin?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Z hledika vyluhování rostlin je to zcela jedno.

Další odpovědi
Magix.cz

70% vodka ?! To má absinth ! Dobrou noc, Kevine :))
Doplňuji:
mosoj : myslím, že líh je hygroskopický.

mosoj

Asi tak. Líh je hydroskopický takže 100 % těžko uvidíš.

gecco

Vodka má, obvykle 40 % alkoholu.
Konzumní líh, který se pro macerování používá, lze koupit od cca 20 % do cca 80 %.
Líh pro lékařské účely (téměř čistý líh) má cca 96 %.

Takže ty koncentrovanější si musíš, případně, naředit vodou dle potřeby, to je celé.
Vlastně ne – prodejní cena jednotlivých koncentrací se dóóóst liší.
;-D

turbo085

Vodky je větší škoda :D

LeVovič

asi tak
líh je 100 %
vodka asi jen 70 %

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­hanol

mosoj

Magix.cz

Já si to také myslím. Nepoužívám vyhledávání, odpovídám z hlavy a je mně 69 let. Mám se někomu omluvit ? K matení nedošlo , protože jak píšeš, hydroskopický neexistuje. Takže oba máme na mysli jednu a tu samou vlastnost.