hanako

Jaký je rozdíl mezi lékárníkem a farmaceutickým asistentem?

Nejlepší odpověď
anonym

1. je vedoucí lékárny s kvalifikací i praxí, 2. pak elév (a pomocník), buď ještě před dokončením VŠ (případně s nižším vzděláním), anebo čerstvý absolvent v zácviku.
Doplňuji:
ad Sůwa, dceřina kamarádka, coby dosud ještě posluchačka VŠ, vykonává pravidelně stáž na pozici farmaceutický asistent. Součástí studia je 6-měsíční praxe v lékárně. (O prázdninách dtto, jako brigádu). viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Far­maceut#Farmace­utick.C3.BD_a­sistent
P.S. Snaživá iniciativa oponovat jen v adresných případech by, vzhledem k technické orientaci, měla být alespoň podložena nějakým odkazem mimo chabá tendenční tvrzení.
.

Další odpovědi
Sůwa

Lékárník je absolvent VŠ obor farmaceutický ( magisterské sudium ), farmaceutický asistenst je absolvent vyšší odborné školy http://www.szsvzs­.cz/view.php?cis­loclanku=2006070013
Doplňuji:
Nesnažím se oponovat, jen jsem to zjednodušila. Student VŠ je samozřejmě taky jen farmaceutický asistent, ale lékárník není jen vedoucí lékárny.