mobilemob

Jaký je rozdíl mezi látkovými a ledkovými tiskárnami?

Našla jsem, že laserové tiskárny se dělí na látkové a ledkové? Dokázal by někdo umět popsat základní rozdíly které mezi nimi jsou?

Odpovědi
cochee

Látková tiskárna? To jsem v životě neslyšel. Tiskárny tohoto druhu fungují na obdobném principu jako kopírky: obraz toho, co má být na papíře, se nanese (světelně) na válec, který je předtím v temném prostředí elektricky nabit. Nanesením toho obrazu osvětlená místa na válci svůj náboj ztratí. Pak se válec popráší barvivem ve formě velmi jemného prášku, toneru. Ten se přichytí na místa, která nebyla osvětlena a tudíž stále drží elektrostatický náboj. Přenesení na papír už není relevantní z pohledu otázky. Rozdíl mezi tiskárnami je ve způsobu osvětlení toho válce, které je realizováno buď paprskem laseru, který dal jméno tomuto principu tiskáren, nebo řadou malých LED – tento princip používá ve svých produktech například značka OKI. Takže pokud uvedete „ledkovou“ tiskárnu, jejím „soupeřem“ je klasická laserová tiskárna, ne látková…