kratagott

Jaký je rozdíl mezi kWh a kW za hodinu?

Když mám zdroj o výkonu 10 kW budu ho používat naplno 1 minutu, budu mít deset krát šedesátinu kWh. Existuje někde stručné vysvětlení problematiky těchto jednotek, nebo musím prostudovat skripta VŠ elektro zaměření?
Doplňuji:
tu desetkrát šedesátinu kWh patří otazník a určitě je to nesmysl.

Nejlepší odpověď
mosoj

kW je jednotka výkonu ( W).
kWh je jednotka práce. Výkon za jednotku času.
Ano 10kWh za 1 minutu je 10kWh/60 = 0,166 kWh.

Ne vysokou na to nepotřebuješ. Stačí přemýšlet a trochu počítat.

Další odpovědi
anonym

Watt (W), resp. kiloWatt (kW) je jednotka výkonu – nemá časový rozměr
WattHodina (Wh), resp. kiloWattHodina (kWh) je jednotka energie (práce), jde o výkon po nějakou dobu
___
…„desetkrát šedesátinu kWh“… – to je správně – zdroj o výkonu 10kW za jednu minutu ´vyrobí´ energii (vykoná práci) 10. 1/60 kWh… Nebo také 600 kWs = 600 kJ (kiloJoule).
1 Ws (wattsekunda) = 1 J (joule)

Dochy

kWh [kW . h] je jednotka energie, práce. kW za hodinu [kW / h] nemá fyzikální opodstatnění, leda by vás zajímala změna výkonu za nějakou dobu – třeba ve smyslu že výkon atomového reaktoru je možné bez problému regulovat rychlostí xxx MW za hodinu – ale i to pokulhává.

ta šedesátina kWh je náhodou v pořádku 😉

VŠ netřeba, základy by měli být ve fyzice na základní škole (Joule, Watt, násobky kilo, mega,… převody W.s, W.h), rozšíření a upevnění na střední.

Dochy

Mosoji: „Ano 10kWh za 1 minutu je 10kWh/60 = 0,166 kWh“ Já myslel, že seš technik. Co tam dělá to 10kWh? Kdyžtak zdroj o výkonu 10kW za 1 minutu udělá práci 0,166kWh

Zatímco pokud by stroj za 1minutu udělal práci 10kWh, pak je jeho výkon 600kW.

Poppy Mis

Come and join me in the thrilling atmosphere of the game that is going on run 3 This is a really popular game, and it is not difficult to join the community surrounding it.