NiCMOCBOY

Jaký je rozdíl mezi kuřecími stehny a kuřecími čtvrtkami?

Není-li žádný tak proč jsou dva názvy?
Dle mě se totiž rozdíl není a tak děkuji předem za prozření.

Nejlepší odpověď
Drap

Čtvrtka není jenom stehno. Pokud je čtvrtka se stehnem, patří ke stehnu i kousek trupu.

Další odpovědi
anonym

Stehno je noha oddělená od zbytku kuřete ve stehenním kloubu. Čtvrtka je kuře rozstřižené na čtyři díly, kde je rozdělena páteř na půl a každá ze vzniklých polovin je rovněž rozstřižena napůl.

ladaadal

Přesně tak, čtvrtka je jednak větší než stehno a další čtvrtka může být prsní bez stehna.

Lamalam

Z jednho kuřete uděláš 2 stehna, ale 4 čtvrtky.

ivzez

Kuřecí čtvrtky jsou větší,
samotná stehna dražší …