cip

Jaký je rozdíl mezi krémem a mastí?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Krém je řidší konzistence a mast je tužší konzistence.

Další odpovědi
johana 56

Krémy se používají v oblasti kosmetiky,masti k léčebným a hojivým procesům.

hanulka11

krémy bývají parfémované a masti jsou složeny z přírodních surovin

Fidel

Krémy jsou plasticky neformovatelné emulzní nebo suspenzně emulzní léčivé přípravky obsahující nejméně 10 % vody, určené k aplikaci na zdravou, poraněnou nebo pat. změněnou kůži, sliznici, nebo tkáň.

Masti jsou beztvaré hmoty, obvykle bílé nebo nažloutlé barvy, homogenního / stejnorodého/ vzhledu. Při pokojové teplotě mají tuhou až polotuhou konzistenci. Jsou lehce roztíratelné na pokožce.

Masti se skládají z masťového základu a účinné látky nebo samotného masťového základu. Masťový základ je plasticky deformovatelný gel.

Mast je nadřazený pojem vůči krému.