Poklička

Jaký je rozdíl mezi Kouzlem a Trikem?

Odpovědi
beer

Pokud zůstanu u kouzelníka, který kouzlí, tak trik je tím kouzlem.
Kouzelnické triky = kouzla.

Zbynas

Když se mluví o kouzlu, mluví se o nadpřirozené schopnosti někoho provést něco nevysvětlitelného. Kdežto u triku je jasné, že ten, kdo ho předvádí, zná princip triku a nevysvětluje to nadpřirozenou schopností.

ivzez

Na takto položenou otázku není snadné odpovědět.

Záleží na tom, v jaké souvislosti se tato slova použijí.
Může to být z oblasti, kterou ve své odpovědi
zmiňuje Zbynas, ale může jít i o další souvislosti,
či přenesené významy.

Někdy pro nás má některý člověk
nebo nějaká činnost, krajina, … své kouzlo

Další příklady:
karetní trik, podvodný trik, …

Poznámka:
V češtině píšeme obecná podstatná jména
s počátečním malým písmenem,
ledaže byste myslela např. názvy povídek ap.

David Dostál

Tyto dva termíny bývají často zaměňovány či spojovány k sobě, ale:
Kouzlo je iluze kouzelníka za účelem pobavit a okouzlit diváka.
Trik je vědomý podvod za účelem obrát lidi o peníze, majetek, apod.