Kadee

Jaký je rozdíl mezi klementinkou a mandarinkou?

Nejlepší odpověď
dudu

Na české wikipedii jsem se dozvěděl, že. „Mandarinka klementina (Citrus clementina) patří do skupiny mandarinek známých jako tzv. „klementinky“. Nejrozšířenějšími kultivary jsou Marisol, Oronules a Esbsal.“ A o mandarinkách, že: "Mandarinka je citrusový plod rostliny Citrus reticulata (mandarinka obecná). Všechny druhy mandarinek (klementinky, sacumy) patří do skupiny jasně oranžových citrusových plodů s tenkou kůrou, která se dobře olupuje.

Další odpovědi
hanulka11

klementinka je druh mandarinky

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Man­darinka

Dom Tailor

Klementinka je podle mě něco jako kříženec mandarinky a pomeranče, je větší jako pomeranč, ale dá se loupat jako mandarinka…
No a mandarinka je prostě mandarinka… 🙂

(nebo taky ne…)

fablen

kříženec mandarinky a pomeranče se také jmenuje mandora – moc nám doma chutná – taková kyselejší šťavnatá mandarinka