plavala

Jaký je rozdíl mezi kerosinem a benzínem? Proč se kerosín nepoužívá na pohon pozemních dopravních prostředků?

Viz. otázka.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kerosin je petrolej (frakce C12-C15), benzín je něco jiného (frakce C5–C10). Kerosin se kromě proudových motorů také někdy používá ve stacionárních motorech.
Doplňuji:
Kerosin se může používat k pohonu pozemních dopravních prostředků s vícepalivovými motory. Jedná se obvykle o vojenskou techniku.

Další odpovědi
lexx

na vojně jsem byl u bigošů (spisovně motostřelec) a obrněnec OT64 motor vznětový 8-válec Tatra dokázal nouzově spalovat v bojové situaci naftu, petrolej, kerosin i letecký benzín, možná i trofejní vodku…ale to za socíku když vše bylo možné

honza19hk

některé pozemní prostředky na něj můžou bez problémů jezdit. např tanky, obrněné transportéry atd… dokonce i do ZILa 131 se dá lejt. Pokud auto má tzv vícepalivový motor lze jezdit na kerosin,nicméně letecké palivo je podstatně dražší než natural.

mosoj

Viz. krakování ropy.

http://ropoweb­.xf.cz/krakova­ni.html

Vlastnosti jednotlivých frakcí si také můžeš vyhledat.

isteron

Počas výkonu mojej ZVS sme používali kerosín, letecký benzín v hliadkových motorových riečnych člnoch. Mali 2 motory. Vyskytli sa prípady výbuchu palivových pár , keď boli dlhší čas prikryté plachtami. Potom prípade bolo nariadené 1 hod. pred plavbou čln odokryť a kabínu vyvetrať.

mosoj

Lamalam, nevidím odpověď na otázku? Jestlipak víš, čím se ty frakce z rektifikačních kolon od sebe liší?

Lamalam

Ptá se na rozdíl mezi kerosinem a benzínem. Odpověď dostal. Zásadní rozdíl je v počtu uhlíků. Jaký vliv má rozdílný počet uhlíků na fyzikální vlastnosti paliva vím. Ptá se, zda se kerosin používá v pozemní dopravě. Odpověď taky dostal.