čarodejnic

jaký je rozdíl mezi itrovertem extrovertem

jaký je rozdíl mezi extrovertem a introvertem

Nejlepší odpověď
nature

Dobrý den, introvert je člověk soustřeďující všechen zájem na svůj vnitřní život, uzavírající se do sebe, má váhavou, hloubavou, nesdílnou a do sebe uzavřenou povahu, která se odvrací od hmotného světa. Neustále zaujímá poněkud obranný postoj a raději se skrývá za nedůvěřivý zkoumavý pohled.
Bez sebedůvěry, se strachem, křečovitě, neuvolněně. zatímco extrovert je živě reagující, přístupný podnětům, komunikativní, snadno navazující kontakt. . Pro extroverty je typická otevřená, společenská, vstřícná a na hmotné statky zaměřená povaha, která se snadno přizpůsobuje dané situaci. Rychle si vytvoří náklonnost, nezabývá se obavami či pochybnostmi a s bezstarostnou sebedůvěrou se často vrhá do neznámých situací.
Bez rozmyslu, bez zodpovědnosti, nerozumně.

Další odpovědi
Lencis

introvert je obrácený do vlastního nitra, do sebe samého, je spíše uzavřený.

extravert/extrovert (užívá se obou výrazů) je pravý opak, je živě reagující, přístupný podnětům, otevřený, komunikativní, snadno navazující kontakt.