pechota

Jaký je rozdíl mezi iphonem a smartphonem

Nejlepší odpověď
Terryle

matt: jenom upřesním,
chytrej mobil nemusí nutně být dotykovej (i když jich 99,9% je). Třeba Nokia C5 je chytrá a má klasickou klávesnici. „Chytrej mobil“ je chytrej proto, že má operační systém (iPhone OS / Android / Symbian / Blackberry atd).

iPhone je jeden z mnoha smartphonů.

Další odpovědi
anonym

rozdíl asi jako mezi „českou televizí“ a „televizní stanicí“

protože iphone je prostě jeden ze smartphonů dostupných na trhu. Nejpopulárnější smartphony u nás jsou tzv androidi, tj telefony vybavené operačním systémem Android najdete je například zde http://goo.gl/17qr

matt

iPhone – od firmy Apple
smartphone – „chytrý mobil“ = s dotykovou obrazovkou.