Retko

Jaky je rozdil mezi investicnim zivotnim pojistenim a kapitalovym zivotnym pojistenim??

Nejlepší odpověď
pátračka

Pro tebe – jako uživatele zjednodušeně vysvětleno tak, že rozdíl mezi IŽP a KŽP je v „risku – zisku“ finančního výnosu. Peníze, které vložíš do životního pojištění kapitálového – jsou použity ve fondech, které jsou „stabilnější“, „mírnější“, „usedlejší“, „stabilnější“ investice – např. dluhopisy státní. Po splnění pojistné podmínky – např. dovršíš sjednaná pojistná léta, atd., pak je ti vyplacena částka pojistného zvýšená o podíl na zisku tohokterého fondu.
No a částka pojistného zvýšená o podíl na zisku BUDE PRAVDĚPODOBNĚ (v tom je ten risk) mnohem vyšší u investičního živ. pojištění, protože tady tvoje peníze budou pracovat ve fondech „dravějších“, „dynamičtějších“, „chvilku nahoře, chvilku dole“, (a v tom je ten risk/zisk)