Jaký je rozdíl mezi Ibalginem a Ibalginen Rapid?

Rapid jako že vyšší účinek? Je šetrnější k žaludku než obyčejná verze? Ptala se mě lékarnice jestli nemám žaludeční vředy jinak bych měl prý po jídle užívat, což budu. Nechci to brát pravidelně jen při akutní bolesti, která mě poslední dny sužuje. Jsem nevěděl, tak jsem vzal radši obyčejný. Pokud by měl být Rapid lepší, tak si jej také koupím.

Slyšel jsem, že je i gelová verze Ibalginu s lepším vstřebáváním, takže i rychlejší účinek? Možná bude ta verze nejlepší? Není to právě ten Rapid?

Pokud je Ibalgin obecně driák na žaludek, tak si rád seženu něco jiného.
Víte o něčem bez předpisu?

Nejlepší odpověď
Cenobita

slovo rapid, rapidní znamená rychlý

Ibalgin Rapid má rychlejší nástup tišících účinků než běžný standardní Ibalgin. Toto může být výhodné při akutních stavech – silné migrény, bolesti zad apod.

Další odpovědi
Kepler

Souhlas s cenobita, I. rapid i gel má rychlejší nástup. Na žaludek opravdu není nejlepší, ale to taky i ostatní analgetika bez předpisu. Ale někomu to nevadí. Pokud běžná bezpředpisová analgetika se slabším účinkem nepostačí, pak je nutné jít za obvoďákem. Já jsem bral Tramal (opioid, bohužel návykový), ale existují i bezpečnější léky se stejnou účinnou látkou, ale kombinovanou ještě s jinou. Pokud trváš na lécích bez předpisu, dobře ti poradí i lékárník.

da ny

Ibalgin je nebezpečný dryják (při pravidelném užívání). Jeden z našich doktorů si při vředové chorobě „vypáil Ibalginem do žaludku díru“, našla ho doma dcera… přežil..;).
Trochu „šetrnější“ je Brufen případně kamadský Apo… http://www.ces­kaordinace.cz/a­poibuprofen-400-ckr-1058-7501.html
https://www.nej­lepsiceny.cz/te­ma/apoibuprofen­.html
Praktický lékař Vám může vystavit RP na něco jiného také na bolesti revmatického původu.
Na doporučení odborných lékařů (ortoped, revmatolog, neurolog…) můžete mít účinný a šezrnější přípravky proti bolestem (Movalis, Aulin atp.).
V lékárnách se ještě nedávno dal koupit Diclofenac (AL) 25mg bylo k mání bez RP.
Další, k žaludku šetrným řešením je zakoupení čípků proti bolestem (nabídka v lékárně).
Velmi pomáhá toto (viz odkaz), ale chuť je příšerná 🙂, chce to přidat do dobré malinové šťávy. Doporučeno revmatoložkou!
http://www.proz­dravi.cz/alavis-triple-blend-700-g.html
http://krmivo-a-vitaminy-pro-kone.heureka.cz/a­lavis-triple-blend-700g/poradna-otazka/367948/
V našem zverimexu lidem ještě doporučují přidat vit. C, zásoby mají stále dostatečné :D Balení je velké, můžete se s někým podělit (i o náklady).

jáára

ibalbin rapid je vlastně paralen

random_debil

Normální ibalgin obsahuje ibuprofen který účinkuje za 30 minut ale ibalgin rapid obsahuje lysinovou sůl ibuprofenu která účinkuje za 15 minut

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ibuprofen

cochee

jáára: Není. Ani vlastně, ani nevlastně. Ibalgin v jakékoliv reinkarnaci obsahuje účinnou látku ibuprofen. Paralen obsahuje paracetamol. Hrušky a jabka.