misatko20

jaký je rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou ?

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

Hrubá mzda je mzda ze které se vypčítávají odvody a daně. vy tedy dostanete od zaměstnavatele hrubou mzdu a z ní Vám bude stržena záloha na zdravotní pojištění, záloha na důchodovou politiku státu, záloha na dań z příjmu fyzických osob. Výsledná částka po odečtení záloh je tzv čistá mzda – tedy peníze které vám přijdou přímo na účet, nebo je dostanete do ruky…

Další odpovědi
Michal Kole

hrubá mzda je před zdaněním a čistá hra je PO ZDANĚNÍ tu dostanete na ruku nebo na účet

Hrubá mzda je spíše taková pro administrativní potřeby

david22

Můžeš si to i spočítat tady: http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/vypocet-ciste-mzdy

Čistá mzda děla zhruba 3/4 mzdy hrubé, v závislosti na výši mzdy.

anonym

Existovaly vlastně tři pojmy:
„superhrubá mzda“ – celkový náklad na mzdu zaměstnance včetně odvodů z jeho mzdy i s odvody zaměstnavatele za zaměstnance
„hrubá mzda“ – mzda zaměstnance včetně částek, které mu jsou z této mzdy strhávány na ZP, OSSZ a jako daň z příjmů ze závislé činnosti
„čistá mzda“ – částka zaměstnance k výplatě, kde jsou již odvedeny částky na ZP,OSSZ a daň zpříjmu ze závislé činnosti