lolll

jaký je rozdíl mezi houskou a raženkou?

Nejlepší odpověď
annas

Co na to mistři pekaři?

"Houska v proutěné ošatce hned vedle rohlíku a bývá zpravidla dražší. Říkáme jí po staru pletýnka, tradičně houska a moderně raženka.

Jak vzniká houska?

Předkynárna na housky, přesněji raženky, se nachází hned vedle „rohlíkovače“. Vloží se uhnětené těsto a stejně jako v případě rohlíků se naporcuje na malé bochánky. Ty se vytvarují do oválného tvaru, který na konci linky projde pod razidlem, které housce vtiskne finální podobu

Ručně se zde housky pletly, ale zákazníci o ně neprojevili dostatečný zájem.

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/housky-se-prodavaji-vic-nez-rohliky/#ixzz3h0LVO­fi4

Další odpovědi
jmhad

houska je pletená , raženku vyrobí mašina bouchnutím do kousku těsta

www

Řekl bych, že nepodstatný. Název ‚houska‘ byl dříve používán převážně v Čechách a ještě dnes třeba v Brně housku nekoupím. Pouze rohlíky, raženky, pletýnky ap.