Jaký je rozdíl mezi hotelem a resortem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jsem překvapená, že se slovo resort používá pro objekt ubytování. Opět slovo převzaté z angličtiny, i když máme čský název letovisko. Ale zatím není resort v tomto význam kodifikovaný v PČP, jde o obchodní žargon

http://en.wikipedia.org/…

Ve všech slovnících je uvedené, že resort
1. obor úřední činnosti
2. odbor s určitým oborem působnosti

Pátrala jsem v etymologickém slovníku a zjistila, že slovo resort ve významu, který jsem uvedla, se k nám dostalo přes něm. Ressort z fr. ressort tv. od ressortir ‘příslušet’ z re- ( :re-) a sortir ‘jít ven, vzejít’ z lat. sortīrī ‘losovat, určit’ (vývoj významu ve fr. nezcela jasný) od sors (gen. sortis) ‘losže sorta ‘druh’. Z it. sorta tv. a to z lat.
sors (gen. sortis) ‘los, věštba’, z toho pak v obchodním žargonu ‘jakost, kvalita,
druh..

Takže resort = místo, které slouží k odpočinku a rekreaci , přitahuje návštěvníky na dovolenou v rámci cestovního ruchu .Je to jakési letovisko.

Takže resort není jen komplex zařízení, ale může to i být identifikace hotelu, který poskytuje celou řadu vybavení a a zahrnuje zábavní a rekreační aktivity. Takže z pohledu etymologie - vyšší kvalita, druh zařízení, které má vztah k určitému oboru, cestování a cestovnímu ruchu.

Další odpovědi:

Zlatý

Hotel je ubytovací zařízení s možností stravování, popřípadě dalších služeb.
Resort je odbor, obor dané působnosti, nebo také úřad

Bronzový

Hotel je víceméně samostatný objekt, resort je komplex několika ubytovacích zařízení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.