Falcon

Jaký je rozdíl mezi HD a Blu-ray?

Koupil jsem si televizi s FullHD a chci si stáhnout film v HD kvalitě,jestli je v tom velký rozdíl od DVD kvality.Ale když chci stáhnout film,tak jsou zvlášť filmy v HD kvalitě a zvlášť filmy v Blu-ray kvalitě.Tak bych chtěl vědět,jaký je v tom rozdíl a který si mám stáhnout.

Nejlepší odpověď
Jikra

Ve stručnosti HD je obraz ve vysokém rozlišení a Blu-ray je přístroj který tento obraz dokáže zaznamenat a reprodukovat. Tady je na toto téma nějaké čtení.

Zdroj: http://hdmag.cz/cla­nek/dvd-versus-blu-ray

Další odpovědi
casey

film v blue-ray kvalite je plnohodnotny nekomprimovany film tak, jak je na blu-ray. Jeho velikost ovsem bude vice jak 20GB.

Film v HD kvalite bude blueray film prekomprimovany s nizsim biterate, cimz se velikost snizi. Takove filmy jsou na internetu ke stazeni ve formatu mkv a jejich velikost je kolem 10GB. Jejich rozliseni byva bud HD (720p), velikost byva jeste mensi, nebo fullHD (1080p). Tato informace byva vzdy v nazvu filmu.
Osobne plne blue-raye nestahuji pro jejich velikost. Rozdil v kvalite byva neznatelny.
At stahnes jakoukoli variantu, v porovnani s DVD je rozdil veliky.
Asi nejvetsi vyber filmu v HD kvalite najdes zde:
http://www.hdclub­.sk/