Danina65

Jaký je rozdíl mezi gymnáziem a lyceem? Wiki mi to popisuje dost stejně.

Nejlepší odpověď
Me andmy Ego

Ono to vlastně dost podobné je.
Já to vždycky brala tak, že lyceum je něco mezi gymnáziem a střední odbornou školou. Nebo to jde chápat i tak, že se jedná o gymnázium s částečným zaměřením (např. technické, ekonomické nebo pedagogické,..). Po vystudování odborné školy s nějakým směrem jsi často dostatečně kvalifikovaná k tomu, dělat práci v daném oboru, lyceum k tomu většinou zdaleka nestačí.. no i když dnes už většinou nestačí ani ta odborná střední.. :))

Další odpovědi
Anonymka15+

Gymnázium je všeobecně zaměřená střední škola, která studenty připravuje pro studium na jakékoliv vysoké škole, zatímco lyceum studenty profiluje určitým směrem. Nedá se říct, zda je obtížnější gymnázium nebo lyceum, záleží, o jaké lyceum se jedná.