Kaxx

Jaký je rozdíl mezi fotoaparátem kompaktním a zrcadlovkou?

A která se na co používá?
Taky bych potřebovala vědět jaký fotoaparát by byl nejlepší,když nejvíc fotím přírodu.-aby to bylo zaostřené,nějaký trošku profesionální fotoaparát ale ne moc prefesionální… Děkuji za odpověd. :))

Nejlepší odpověď
mosoj

Vždyť si sama odpovídáš.
Zrcadlovka má sklopné zrcadlo. Takže v hledáčku vydíš skutečný obraz jaký bude na fotce. Kompakt ne. Kompakt mívá jenom průhledový hledáček samostatný nebo vidíš obraz na displeji. Každé řešení má svoje pro a proti.

Další odpovědi
samicek333

Vím, že zrcadlovka je fakt dobrý fotoaparát, možná až moc – to je můj názor. Pokud si koupíte lepší foťák, ale ne zrcadlovku, myslím, že nic nezkazíte a ještě k tomu ušetříte

Fyzik

V zásadě ten hlavní rozdíl je v tom zrcadle uvnitř, to se hodí zejména pro makro, dnes však platí, že dobře vyřešený elektronický hledáček by mohl zrcadlovku předčit.

Ale to je drobnost, hlavní výhoda je, že zrcadlovky mají kvalitní čip, mechanickou závěrku, firmy k nim dodávají kvalitní objektivy. Správnou volbou takových součástek lze vytvořit fotoaparát pro různé situace. Kompakty bývají univerzálnější, s apelem na obyčejného uživatele a nízkou cenu, daní je nízká kvalita.

Na jakoukoli disciplínu lze doporučit buďto většinu kompaktů (bude se s tím hůř fotit a fotky nebudou profesionální) nebo specifickou zrcadlovku se specifickým objektivem, filtry, blesky, stativy apod (fotky ale budou pěkné).

Je to jen Vás.

lukas.zmizik

jaky je rozdil mezi zrcadlovkou a kompaktem jiz bylo receno…

ovsem sebelepsi zrcadlovka nebude o nic moc lepsi nez kompakt, pokud ji pouzivame bez dobreho objektivu…

a dobry objektiv znamena klidne i 30 tisic, …a kdyz uz si clovek neco takoveho koupi, zjisti, ze je do toho fanda a ze za 30 tisic si sice koupil EF 70–200/2.8L ale bez stabilizatoru… a pak zacne setrit 50 tisic na to same se stabilizatorem…