Jaký je rozdíl mezi folkovou a country hudbou?

Odpovědi
Nuk nuk

Country hudba pochází z americké lidové hudby. Díky rozvoji trampingu v tehdejším Československu a jeho jistém vzhlížení se v „divokém americkém západě“ se dostala i k nám. V našich zemích se jednotlivé skladby buď překládaly nebo ještě častěji vznikala na původní melodie nová slova, popř. vznikaly písně a skladby úplně nové, ale ponechávaly si styl satrých amerických písní. Stejně tak využívá stejné hudební nástroje. Country opěvuje vypráví často příběhy kovbojů, přistěhovalců z dob počátků USA apod., nebo opěvuje krásy přírody.
Folková hudba je valstně takovou mladší odnoží country. Vznikla později a nekopíruje už tolik americké lidové písně. Slova fokových písní se také často vzhlížejí v přírodě, odkud ostatně první fokové písničky pocházely, ale mnohdy mají daleko hlubší myšlenku.