Achilles

Jaký je rozdíl mezi etikou a etiketou?

Nejlepší odpověď
quentos

etika je věda – nauka o mravech. Etiketa není věda a týká se jen chování ve společnosti – „pravidla společenského chování, souhrn společenských zvyklostí a norem chování“. (SCS ED)

Další odpovědi
anonym

Zas ta lenost,co? Ještě doplním quentose o další význam etikety – štítek, který označuje obsah (třeba na láhvi – metanol tam asi uvedený nebude).

M.

Velký.

annas

Tentokrát nějak nevadí, že otázka se opakuje? Dokonce karatel odpovídal:-))

Jeden z mnohých odkazů:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vse-o-etikce-kam-vsude-se-vztahuje-co-vsechno-doni-patri-a-hlavne-kde-to-najdu-na-internetu-mam-na-mysli-stranku