Marse

jaký je rozdíl mezi ekomomii a ekonomikou?

prosím poradte nutné do testu

Nejlepší odpověď
annas

Podle SSČ:
Ekonomie: 1. věda o zákonech společenské výroby a rozdělování materiálních statků – např. politická ekonomie.
2. hospodárnost, úspornost např..- časová e.
Ekonomika: 1. souhrn výrobních vztahů v určité společnosti – např. rozvoj ekonomiky ČR.
2. obor zkoumající hospodářskou stránku činnosti , určitého odvětví – např. ekonomika zemědělství, průmyslu.
3. hospodárnos­t,úspornost. – např. ekonomika výrobního procesu