Michal Kole

Jaký je rozdíl mezi džusem a nektarem ?

Nejlepší odpověď
annas

Džus – jako stoprocentní lze označit pouze ovocné nebo zeleninové šťávy, do nichž výrobce nepřidal žádnou vodu. Pro výrobu je přípustné původní šťávu vody zbavit (například kvůli přepravě) a pak takto vzniklý koncentrát naředit na původní „hustotu“. Džusem 100% a podobně je tedy pouze nápoj, který obsahuje 100 % ovocné složky.

Nektarem smí být označován nápoj, který obsahuje minimálně 25–50 % ovocné složky (% se liší podle druhu ovoce/zeleniny a je uvedeno v příloze č. 2 vyhlášky MZe 335/1997 Sb.). Nektary mohou být doslazované.

Zdroj: http://www.sef­kuchar.dama.cz/vi­ewtopic.php?f=406&t­=400107&hilit=d%C5%BE­usy&start=15&sid=

Další odpovědi
Terryle

Džus je 100% šťáva z plodů a nektar je dořeďovanej vodoou a doslazovanej, ne? Aspoň mi teda nektary vždycky přišly vodovější…

Jana5678

Dobrý den, hlavní rozdíl mezi džusem a nektarem je v jejich konzistenci a obsahu ovoce. Džus je většinou zcela čistá ovocná šťáva bez přidané vody. Zatímco nektar obsahuje kromě ovocné šťávy také vodu a někdy cukr nebo jiná sladidla. Osobně dávám přednost domácímu džusu, na který jsem si koupila odšťavňovač. Je to skvělý způsob, jak do těla dostat přírodní vitamíny bez zbytečných přidaných sladidel.