Natty*

Jaký je rozdíl mezi džínami (džínovinou) a riflemi (riflovinou)? :)

Doplňuji:
Damieno a Lucijej,
moc Vám děkuji. To jsem nikdy neslyšela a je pravda, je to příšerné, ale generace od generace to pokračuje stále dál. Je ale pravda, že používám spíše slovo džíny než rifle… :D

Nejlepší odpověď
Lucijej

Džíny a rifle dva názvy pro to samé. Původní název – rifle, džíny se jim začalo říkat podle italské značky, která je vyráběla.

Teta Wiki říká: „Český název rifle vznikl podle jména italské oděvní společnosti, která džíny ve druhé polovině 20. století vyráběla.“

Další odpovědi
Damiana

Velký rozdíl. Rifle je značka výrobce džínových výrobků. Říkat všem džínům Rifle je jako nazývat každý make-up třeba Dermacolem. Je to nesmysl, ale bohužel šíleně rozšířený.
http://www.ri­flejeans.com/en/de­fault.asp
Doplňuji:
Není zač. 🙂
To už snesu spíš pojmenování texasky, ale říkat Rifle nějakému šuntu od Vietnamců? Diesel, Replay, H. I. S., Wrangler, dokonce i Levi's – ti měli větší „štěstí“ – hromadně to odnesly Rifle. Je to paradox… Situace:
Máš pěkný rifle, co je to za značku?
To jsou Diesely od Vietnamců …
…klasika…:-(

Hlada

Rozdíl popsala Damiana jasně. Značka Rifle to odnesla u nás, protože kalhoty od Rifle byly první, které se v Československu začaly prodávat v Tuzexu v polovině šedesátých let.

hanulka11

je to jen v názvu

ten který je

Zaregistroval jsem,že označení pro džíny slovem rifle,se používá hodně na Moravě.