IBI05

Jaký je rozdíl mezi dvoudomou rostlinou či jednodomou?

Jednodomá rostlina má na sobě pouze samičí a nebo samčí květy a dvoudomá má oba květy, či je to obráceně?
Doplňuji:
Když mi na to neodpovídáte proč mi sem vubec pistete 🙂 chci vysvetleni nechapu to na googlu..

Nejlepší odpověď
Lucijej

Opačně.
Jednodomá rostlina vytváří samčí a samičí květy.
Dvoudomé rostliny vytváří květy buď jen samičí nebo jen samčí – proto je potřeba dvou rostlin, aby došlo k opylení.

Další odpovědi
www

Dvoudomá rostlina je buď samčí (se samčími květy), nebo samičí (květy samičími).
K opylení tedy dochází mezi dvěmi rostlinami. Rozuměj v tomto smyslu dům=rostlina.
Dále je ale i jiná kategorie, kdy jsou jen květy samčí/samičí na jedné rostlině (jednodomé), ale na to se neptáš. To jen k celkovému pochopení. 😉
P.S: Ale Google ti řekne to samé!