Mofli

Jaký je rozdíl mezi DVD typu letterboxed a widescreen?

Chtěl jsem si objednat DVD z amazon.de, ale u vybraného DVD bylo uvedeno, že Format: letterboxed. Znamená to, že člověk musí být opatrný, protože ten samý film může být na DVD v různých velikostech? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nejedná se o různé velikosti, nýbrž o různé formáty zobrazení, co se týče poměru stran obrazu. Letterbox si můžeš představit jako dopisní obálku, tedy spíš odpovídající klasické TV obrazovce, zatímco widescreen odpovídá formátu širokoúhlé obrazovky(16:9).