andyana

Jaký je rozdíl mezi drama a horor?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, co srovnáváte. Zda v oblasti literáních žánr či druhů nebo podle tématu. Zkuste si vybrat z definice, kterou jsem vám vložila.

horor
„literární n. filmový žánr s náměty, často fantastickými, které spolu s rozvíjením děje vyvolávají záměrně pocit hrůzy a strachu; takový film, kniha ap.
2. hovor. hrůza, strach; hrůzný příběh, děj:“

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=horor&Hledej=Hle­dej

drama
divadelní hra, zejm. vážného obsahu; liter. jeden ze základních liter. druhů (vedle lyriky a epiky) vytvořený přímými jazykovými promluvami (monologem, dialogem) a jednáním postav s vyhroceným konfliktem a určený především k jevištnímu předvádění: historické, psychologické d.; dějiny českého dramatu
2. vážná, tragická n. vzrušující událost, smutný osud: prožít rodinné d.; životní d."
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=drama&Hledej=Hle­dej

Doplňuji:
Zkuste se tedy orientovat v pojmech, zda srovnáváte drama jako literární druh (žánr) nebo jako něco napínavého, řešení, vztahy atd.

Zřejmě si neuvědomujete členění literatury a obsah jednotlivých žánrů, druhů atd.

Literární druhy, lyrika, epika, drama;
literární žánry:

  • lyrické (např. píseň),
  • epické – (např. román) – dramatické – (tragédie, komedie a
  • drama v užším slova smyslu) např. veselohra.

Další pojem:
Literární systémy např. dobrodružná literatura, umělecká, populární.

Populární literatura = známá, říká se také pokleslá, k ní patří např. podsystém – horor.

Takže srovnáváte horor – drama jako literární žánr – nebo drama jako příběh, tedy něco napínavého?

Doplňte svůj pohled, zkontroluji.

více diskuse

Další odpovědi
briketka10

rozdíl je velký stačí si pročíst odkazy
a nebýt líná hledat :))
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dra­ma
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­ror

ReHu

Drama má smutný děj, často j smutný konec.
U hororu se lidi bojí.

ivzez

Mezi drama a horor není a nemůže být žádný rozdíl (ani shoda).

Kdyby ses zeptala na rozdíl mezi dramatem a hororem, to by byla jiná …

annas

Ad ivzez

Samozřejmě máte pravdu. Nesprávné tvary bijí do očí. Všimla jsem si jich, ale už jsem z určitých důvodů rezignovala.