fyziq

Jaký je rozdíl mezi CNC frézou a 3D tiskárnou?

Nejlepší odpověď
anonym

Frézka (fréza není CNC, fréza je ten nástroj, který je upnut ve frézce – stroji) materiál z obrobku ubírá.
3D tiskárna naopak materiál na vytvářenou součástku přidává (nebo jej nějakým způsobem mění).

Další odpovědi
Awe

Talka: je vidět že si nikdy neviděla CNC :)
mowla má pravdu…CNC material ubírá a 3D tisk ho naopak přidává

talka

Tak složité tvary jako jdou vyrobit/vytisknout na 3D tiskárně, by se asi na frézce nestvořily.

CNC strojař

CNC frézka je třískově obráběcí stroj, který na základě příkazu počítače polohuje frézu (nástroj) a ubírá z obrobku materiál. CNC stroje mají společné s 3D tiskárnou řízení počítačem. Tiskárna vrství materiál a je schopna vytisknout dutý produkt, což CNC frézka není. V dnešní době existují 3D tiskárny, které tisknout kov a jejich využití má obrovský potenciál od průmyslu po zdravotnictví.

petrdostal

Příspěvek smazán administrátorem.

devitkac

Příspěvek smazán administrátorem.