Nechápavé

Jaky je rozdil mezi Ceskou distribuci a mezi evropskou?

Jaky je mezi tim rozdil kdyz si mobil kupim v eu distribuci[je levnejsi] chtel bych vedet jake ma eu distribuce zapory

Odpovědi
Alesh

No, nejspíš u té EU nebude český návod a může chybět i čeština v telefonu. A další věc je případná reklamace, kterou pak budeš muset řešit pravděpodobně mimo ČR.

anonym

1. rozdíl může být v uplatnění záruky

  • českou distribuci bez problému přijme nejen konkrétní prodejce, ale i autorizované servisy dovozce
  • u evropské distribuce se musíš spolehnout jen na prodejce (případně servis v zemi původního dovozce – což je problém)

2. aktualizace FW může telefon ´přehodit´ do jazyka původního dovozce (polština, němčina, angličtina, slovenština … nejsou problém, horší by asi byla ruština či maďarština – aspoň pro mne)
3. v telefonu může být nainstalována nějaká aplikace původního dovozce – to odinstaluješ
4. čeština bývá součástí (nastavení), to taky není problém (až na tu aktualizaci)
___
Při úspoře ´pár set´ se to, podle mne, nevyplatí. Při ´pár tisících´ si klady a zápory zvaž.
😉