jahudka_vlm

Jaký je rozdíl mezi celozrn. a vícezrn. moukou?

Nejlepší odpověď
rynek878

vícezrnné = je použito více zrn – např. pšenice, žito, oves… často se přidávají i různá semínka
celozrnné- zrna jsou mleta celá, tzn. obsahují i vnější části zrna, které bílá mouka nemá. Je to pak lépe stravitelné a obsahuje více vlákniny.
Samozřejmě že často může být celozrnné pečivo zároveň vícezrnné a naopak. Ale nemusí.

Další odpovědi
hanulka11

já bych to viděla takto
celozrnná je z neloupaného zrna jednoho druhu
a vícezrnná bude z více druhů zrn

možná se ale pletu