hapiky

Jaký je rozdíl mezi cellem a basou?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ve velikosti, váze, rozsahu, barvě (míním barvu tónu), …
Cello (violoncello) je vyšší, kontrabas hlubší.

Jen pro zajímavost:
V country skupinách se říkávalo, že na basu (kontrabas)
vždycky hraje nejmenší člen kapely. Je fakt, že tomu tak
bylo ve všech kapelách, které jsem poznala…

_______

Doplňuji:

Druhý odkaz už jsem doplnila do své odpovědi pod otázkou ohledně hry na cello,
ale protože se ptáš na rozdíl (porovnání) s kontrabasem, dám jej i sem, abys měl odkazy (oba vedou na Wikipedii, oba nástroje tam jsou popsány dobře) na oba
nástroje pohromadě:

Kontrabas:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kontrabas

Violoncello:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cello

Další odpovědi
klumprt

Basa dýl hoří.

(Když jsem sem dával obdobnou odpověď posledně, byla mi vymazána. Tak snad tentokrát vydrží.)

Mc Merkurion

… no, v jádru je to stejný (jó, ty jsi nemyslel mezi celou a basou) -ty myslíš hudbu? – tak to znám čelo a basu

hapiky

Mc, tak jaký je rozdíl mezi čelem a basou?

Mc Merkurion

… znám jak hodit čelo a držet basu, sám ses na to ptal: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-spravne-hraje-na-celo, tak je mi divný, kdes vzal cello, sem si řekl, že se ti tam to „L“ připletlo a ptáš se na jinej obor …

hapiky

Ta otázka byly vyslovena dvacet let po válce, měla spojení s G.Husákem. (Ti, co byly v base jsou v čele, ti co byly v čele jsou v base,(kdo ji položil, tomu nechtěně záhy dělaly společnost kruťáci z STB)

ivzez

Nenech se zmást, správně je cello (nebo violoncello),
base se správně říká kontrabas.