IK

Jaký je rozdíl mezi celkovou a lokální anestesií?

Myslím zda se k některým operacím nedá lokální použít. Sama se děsím spíš toho že bych se neprobrala, ale viděla jsem pořad (Prima Cool) kde se zas naopak probrali a nemohli to dát vědět.
Doplňuji:
opravuji
Prima Love – selhání anestezie
1.2.2012 20,45

Nejlepší odpověď
kropitko

Celková je, že vás uspí celou, lokální naopak je o tom, že uspí,umrtví jen tu část která se operuje. Samozřejmě, je na zvážení lékaře, která anestezie bude nejlepší.

Další odpovědi
mosoj

Dumat můžete jak chcete. Anesteziolog vám dá před operací vybrat z nožných variant.
Někdy jiná varianta než celková není.

venkovan

Zabírá na zuby? Zabírá. Tak proč se bát několika výjimek. je nás 7 miliard

stela

No nevím jestli při operaci srdce by ti dali na výběr.Jestli lokální nebo celkovou narkozu..To asi nebyla uplně dobrá odpověd.