štamgast

Jaký je rozdíl mezi bratrancem s synovcem?

Vysvětlí mi to někdo polopatě? Už jsem se v těch webových definicích zamotal.

Nejlepší odpověď
johana 56

Bratranec je syn otcovy nebo matčiny sestry/bratra.
Synovec je syn mého bratra nebo sestry.

Další odpovědi
gecco

V ´generaci´…
Bratranec je stejné generace, jako ´já´ (tedy syn ´mého´ strýce nebo ´mé´ tety – sourozence některého z ´mých´ rodičů).
Synovec je o´o generaci´ mladší, jde o syna ´mého´ bratra nebo ´mé´ sestry.

Putin

Matčin/otcův synovec je tvůj bratranec 😁

Emefej

Stejný jako mezi sestřenicí a neteří.

Kelt

Jsi v rodině, kde máš sourezence, bratra nebo sestru. Také tvůj otec nebo matka mají sourozence. Otcův bratr je tvůj strýc, otcova sestra je teta.
Jejich syn je tvůj bratranec. ale ty jsi strýcův synovec ,
Pokud mají sestru – je to sestřenice, pro strýce je to neteř.