petka

Jaký je rozdíl mezi bowlí a sangrií?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Bowle (vysl. boule, v angl. znamená doslova misku) je veľmi lahodný miešaný nápoj. Tento nápoj je vlastne jemne aromatizované víno; pije sa vo všetkých krajinách s kultúrou vína, a to v každej ročnej dobe.
Bowle nám dáva možnosť pohostiť pri pomerne malom vydaní väčší počet osôb a navyše ešte dodá slávnostný lesk všetkým rodinným a spoločenským oslavám. Chutí takmer všetkým, a predovšetkým v lete je vítaným osviežujúcim nápojom.
Bowle sa pripravuje obyčajne z vína s pridaním cukru alebo cukrového sirupu, ovocia, sódovky alebo minerálnej vody a šampanského vína. Na zvýraznenie chuti sa pridáva niekedy aj likér alebo destilát.
Úprava dobrej bowle vyžaduje nielen dodržiavanie určitých pravidiel, ale taktiež kvalitné suroviny, s ktorými je nutné sa bližšie zoznámiť.
Najdôležitejšou a takmer hlavnou zložkou každej bowle je víno. Najvhodnejšie je víno ľahké, mladé. V nutnom prípade môžeme révové víno nahradiť vínom ovocným, najlepšie jablčným.

http://www.mar­pes.info/marpes-info/marpes_in­fo_2/Napoje-bowle.html

Sangria je vinný punč typické Španělska a Portugalska . To se obvykle skládá z:
světlo – Čistírna – Young – vysoká kyselina – unoaked – levná vína, většinou červené víno ​​kvůli Sangria je konotace se slovem krve . Ve Španělsku, které tradičně používají španělské La Rioja. Ostatní červené, které fungují patří francouzské styly, jako je Gamay nebo Beaujolais, a italské styly jako Grignolino, Bardolino, Dolcetto, Freisa nebo Lambrusco.
nakrájené na kousky nebo plátky ovoce , jako pomeranče , citron , limetka , jablko , broskev , meloun , jahody , ananas , hroznové a mango
sladidlo, jako je med , cukr , sirup jednoduché , pomerančový džus , a / nebo ovocného nektaru
malé množství přidaného brandy a triple sec nebo jiné destiláty
http://en.wiki­pedia.org/wiki/San­gria

Další odpovědi
hanulka11

podle mne do bowle se přidává i tvrdý alkohol , kromě vína a ovoce, kdežto sangrie je víno a ovoce

Terryle

Bowle bývá „lehčí“ a perlivá, a dá se do ní napatlat, co člověka napadne a na co má chuť (kamarádka z Německa tvrdí, že dělávaj bowli se zmrzlinou :). Sangrie mi přijde o něco silnější a bývá skoro výhradně z červenýho vína (sangrie má základ sang- latinsky krev). A je neperlivá.

plíny

nápoje

NinaAngels

Sangrie se dělá z vína k tomu přímo určeného, které se přelije do nádoby a rozkrájí se do něj ovoce. Bowle se vyrábí většinou z perlivého vína (luxusnější i ze „šampusu“) s ovocem. DO bowle se taky většinou přidává malý panák tvrdého alkoholu na každého člověka ;)