veronika36

Jaký je rozdíl mezi Bojínkem a Psárkou luční???

našla jsem kvetoucí travinu a nevím, zda je to bojínek lučni nebo psárka luční, nevíte někdo, jak je od sebe rozeznám?
Doplňuji:
a kdy roste bojínek a kdy psárka, já jsem našla to, co nevím zda je to bojínek či psárka nějak začátkem května.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Bojínek se velmi často určuje podle typických listenů v květu, které ho také odlišují od podobné psárky luční – má plevy dole spolu nesrostlé a osinaté, pluchy dvě ale bez osin. Jeho plevy se dají charakterizovat jako téměř bílé a suchomázdřité, na jejich bázi však zelenavé a krátce chlupaté. Plucha je také bělomázdřitá, ale prašníky výrazně fialové.
Doplňuji:
psárka květe v období duben – srpen, bojínek červen – srpen

Ale radši se koukni na ty rozeznávací znaky, klidně se mohlo stát, že se bojínek nabudil a vykvetl dříve.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Boj%C3%AD­nek_lu%C4%8Dn%C3%AD

Další odpovědi
M.

Bojínek roste později. Psárka jde jednoduššeji „svléknout“ než bojínek. Jinak je asi vše dodáno.
Doplňuji:
*jednodušeji.

Lucijej

Veroniko36, české názvy rostlin i řivočichů se píší s malým písmenem – krom začátku věty ;o)

veronika36

Nejsem ve škole :DD

Lucijej

jen jsem tě chtěla varovat, abys to takhle nenapsala i do herbáře ;o)

veronika36

Děkuju :* :DD

Lucijej

Kubo007, co´s to chlastal?
http://www.pri­roda.cz/lexikon­.php?detail=720

veronika36

By mě zajímalo, co by dělala, kdyby slyšel o ptačinci :D