Neonka

Jaký je rozdíl mezi biografií a monografií ?

Nejlepší odpověď
annas

Biografie – životopis někoho, autobiografie je vlastní životopis.
Monografie – vědecké dílo věnované jedné osobnosti, jedné otázce ap.

Další odpovědi
hanulka11

biografie se dá říct, že je životopis někoho známeho/osobnosti, herce, zpěváka/

monografie pojednává o jedné osobě
Doplňuji:
nebo zpracovává jeden příběh

Terryle

Monografie je jedna knížka, kdežto biografie je seznam všech knih jednoho autora, tuším…

  • ou bože, samozřejmě, Hanulka má pravdu – prohodila jsem biografii a bibliografii :o/ pardon za zmatky!

hanulka11

tery nic se neděje- já zas mám někdy problém to vysvětlit laicky