MonkeyKing

Jaký je rozdíl mezi believe a trust?

Nevím kdy co použít. Samozřejmě pokud jde o náboženství je to jednoznačně believe, ale kdy to jinak použít?

Nejlepší odpověď
quentos

Zhruba jako mezi vírou a důvěrou v češtině. trust – důvěřovat, believe – věřit, believe in – věřit v (např. believe in God).

V mezilidskýách vztazích je důvěra (trust) je vždy „něco víc“ než víra. (Takže když někomu řeknete „trust me“, bude to pro něj psychicky náročnější.)

Další odpovědi
Orange

Trust je když někomu důvěřuješ, že tě třeba neojebe a believe, když věříš nějakému tvrzení apod.