delabrutale

Jaký je rozdíl mezi Basovou kytarou a Elektrickou kytarou?

???

Jaký je rozdíl mezi Basovou kytarou a Elektrickou kytarou?

???

Odpovědi
Korela

Na elektrickou kytaru hraješ hlavní melodickou linku nebo sólo, na basovou kytaru melodickou linku doprovázíš.

Janeček

Obě kytary jsou elektrické a rozdíly jsou nejen ve způsobu hraní,jak je správně uvedeno v první odpovědi ale třeba i v počtu strun. El. kytara jich má 6 nebo zřídka i 12, el. basa 4, nebo 5,a jsou podstatně silnější, protože hrají hlubší tóny.

alenka901

Basová kytara (také baskytara nebo trochu nepřesně basa) je strunný hudební nástroj, který v moderní hudbě nahrazuje funkci kontrabasu. Úlohou basové kytary je tedy především hrát basovou linku

Elektrická kytara (správněji elektrofonická) je druh kytary, ve které elektromagnetické snímače převádějí chvění strun s ocelovým jádrem na elektrický proud, který je veden z kytary do zesilovače. S elektrickou kytarou se často používají nejrůznější efekty k úpravě zvuku. Výsledný zvuk významně ovlivňuje i použitý zesilovač a reproduktor. Kytary bývají nejrůznějších tva­rů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektrick%C3%A1_ky­tara

araldo

Basová kytara může být jak akustická, tak elektrická, mezi elektrickou baskytarou a elektrickou kytarou je rozdíl v tlouštce strun (baskytara je má silnější), v počtu strun už tolik ne (el. kytara může mít 6,7,9,12 strun, basová 4, 5, 6, 8, 12), přenos zvuku z kmitající struny pomocí elektromagnetu je stejný, v kapele zastáva ,basa, místo držitele rytmu (podobně jako bicí), je to doprovodný nástroj, ale někdy i sólový.

Zdroj: mojehlavaazad­najina.cz

nonnel

Všechny odpovědi jsou správné. Nejlépe to poznáš, když v kapele basa přestane hrát. Zjistíš, že tomu schází spodní tóny, bez kterých to zní jako z telefonu. Proto se říká, že basa tvrdí muziku.

Michálek1245

Poměrně výrazný. Začíná to na počtu strun, končí to na frekvenci a hloubce zvuku. A jinak se na to hraje. Jestli nevíš, jak a kde začít s výběrem, tak se mrkni na článek jak vybrat elektrickou kytaru na webu https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-elektrickou-kytaru/ Mají tam i další rady ohledně výběru hudebních nástrojů. Když já něco kupuji, tak začínám vždycky hned tam. :)