Neonka

Jaký je rozdíl mezi bakterií a virem ?

Nejlepší odpověď
annas

„Bakterie jsou jednoznačně nejrozšířenější skupinou organismů na světě. Je možno je nalézt v půdě, vodě, ovzduší i jakošto symbionty uvnitř a na povrchu mnohobuněčných organismů. Vyskytují se mezi nimi druhy, které se specializují na osidlování prostředí, kde by ostatní organismy mohly přežívat jen stěží (vroucí voda v sopečných jezerech, nejvyšší vrstvy atmosféry. Některé druhy jsou dle výzkumů sto přežít i ve vesmíru – ve vakuu a o teplotě – 270 stupňů Celsia. Studiem bakterií se zabývá bakteriologie, za jejíhož zakladatele je považován Robert Koch“.
http://biologi­e.webz.cz/www/bak­terie.html

„Virus (virus = latinsky jed) je struktura nacházející se na hranici mezi živým a neživým (nebuněčný organismus). Ty nejprimitivnější viry obsahují pouze svoji genetickou informaci ve formě DNA nebo RNA, které jsou uloženy v kapsidě a několik málo proteinů tvořících virový obal. Ty složitější mohou navíc obsahovat 1–2 obalové membrány pocházející z napadené buňky (ta vnější je obvykle obohacena virovými proteiny sloužícími k rozpoznání hostitelské buňky a k usnadnění průniku dovnitř) a enzymy, které jim mají usnadnit invazi do buňky a expresi své DNA či RNA.“

Více v odkazech

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vi­rus