štamgast

Jaký je rozdíl mezi autobusem a autokarem?

Zítra odjíždím na 3 dny na poznávací zájezd a v konspektu k zájezdu je napsáno „doprava klimatizovaným autokarem“. Tak by mě zajímalo, jelikož jsem nad tím nikdy předtím nepřemýšlel, jaký je rozdíl mezi ním a autobusem. Maximální rychlost, komfort, velikost nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
To jsem já

Pokud budu vycházet z původu v cizím jazyce – tak např. ve francouzštině je le bus=městský či příměstský autobus, tedy MHD a le car=dálkový autobus. Z toho tedy plyne autobus = MHD, autokar = dálkový autobus

Další odpovědi
anonym

Zatím, co autobus je velký automobil určený k přepravě osob, tak autokar je druhem autobusu, který je určený k výletům a na zájezdy. No a abych těch výrazů ujasnila hned více, tak přikládám další:

výsledky fulltextového vyhledávání:
autokar, autocar → turistický autobus
doubledecker → dvojpodlažní autobus
elektrobus → autobus poháněný elektrickým motorem
expres → 1. spěšná zásilka; 2. expresní spoj (vlak, autobus)
hotelbus → autobus s možností přespání
mikrobus → malý autobus pro dopravu malého počtu osob