maugli

jaky je rozdil mezi autobaterii 44ah a 50ah

myšleno k alternatoru v autě

Nejlepší odpověď
Miroslavst

rozdíl mezi 44 a 50 Ah autobaterií je přesně 6Ah.
Ale myšleno k alternátoru je to úplně jedno. Jen ta slabší se bude dobíjet u spuštěného motoru rychleji než ta silnější. Pokud by však byla silnější než alternátor (např. alternátor 40A na 100Ah autobaterii), tak se baterie nestačí řádně dobít.

Další odpovědi
tondahonda

Ta 50Ah zvládne oproti 44Ah déle dodávat elektřinu při vypnutém motoru, navíc vyšší kapacita může být výhoda třeba ve velkém mrazu kdy baterie částečně ztrácí kapacitu.

Zdroj: vlastní mozek

djaba

Vyměnit menší za větší je možné.