Jaký je rozdíl mezi artistou a akrobatem?

Nejlepší odpověď
annas

Artista i akrobat jsou dnes synonyma. I když se liší původem i významem, jak uvádí Etymologický slovník J. Rejzka

Původ slov:
artista – cirkusový umělec’, artistický. Z fr. artiste a to ze střlat. artista ‘umělec’od lat. ars (gen. artis) ‘umění’, jež as isouvisí s artus ‘kloub, úd’.

akrobat – přes fr. acrobate (původně jen ‘provazolezec’) z ř. akróbatos ‘na špičkách jdoucí’ z ákros vrcholný, vysoký, krajní’ a odvozeniny od baínō ‘jdu, kráčím’.

artista = cirkusový nebo varietní umělec dokonale zvládající obtížné fyzické výkony

akrobat = umělec (zprav. cirkusový nebo varietní), předvádějící cviky, figury ap. náročné na obratnost a koordinaci

Další význam pro akrobata je v oblasti sportu
pilot předvádějící pohyby letounu spojené s náhlou změnou výšky nebo směru letu

Další odpovědi
Zbynas

Artista je v cirkuse narozdíl od akarobata, jiný rozdíl nevím :)